Bravúros győzelem a spanyolok ellen – sikerrel vette első meccsét a magyar vízipóló válogatott

zd – 2014.07.14.

Remekül kezdte a Vízilabda Európa-bajnokságot a magyar csapat. A mérkőzés eleje szoros volt, de a harmadik negyedtől  sorra lőtték a gólokat a fiúk. Varga Dániel különösen jó formában volt, de Nagy Viktor védései is kiemelkedőek voltak. Összefoglaló.

Rögtön az elején elhoztuk a labdát, ennek ellenére a spanyolok lőtték a meccs első gólját. Az ezt követő támadásunkból szerzett gól egyenlített, de újra spanyol találat következett. Erre újra góllal válaszoltunk – Varga Dani egyenlített.

vízi1
fotó: MTI

A második negyedet ismét mi kezdtük, Varga pedig megszerezte a harmadik magyar gólt is. Hárai kiállítása után a spanyolok újra a kapuba lőtték a labdát, Varga viszont megállíthatatlan volt, egy gyönyörű pattintással ismét növelte a hazai előnyt. A negyedik gól után Tóth Márton jó magyarosan becsavarta az ötödik gólt, majd Hosnyánszky gyönyörű lövése következett bal oldalról.

A második negyed végén sajnos nem tudták kivédeni a negyedik spanyol gólt, de a második félidőt így is két gólos előnnyel indítottuk.

vízi4
fotó: MTI

A harmadik negyedben Madaras Norbert engedte egy elegáns csuklómozdulattal a spanyol hálóba a labdát. Az ellenfél ekkor ismét gólt szerzett, de Madaras magabiztos lövése újra betalált – ez pedig már a nyolcadik magyar gól. Ezután Nagy Viktor gyönyörű védése következett, amit Erdélyi Balázs gólja követett. Nagy Viktor újabb védése után ismét hozzánk került a labda.

Az utolsó negyed előtt 6-9 volt az állás a javunkra, a válogatotton pedig szinte észre sem lehet venni a fáradtság jeleit. Varga büntetője következett, amivel a csapat megszerezte a tizedik gólt. Ezután felzárkóztak ugyan egy találattal a spanyolok, ám Varga Dani újra kapura lőtt két másodperccel a támadó idő vége előtt.

vízi5
fotó: MTI

A következő spanyol támadásnál újra utat talált  a hálóba a labda, így már 8-11 volt az állás – Magyarország javára, ám ekkor Varga Dénes góljával ismét növekedett a hazai előny, amivel el is dőlt a meccs.

A hazai EB tehát nekünk, magyaroknak remekül kezdődött, győzött a magyar válogatott 12-9-re. A csapat magabiztos, látványos játékkal indított, kedden a franciák ellen még nagyobb fölény várható, csütörtökön pedig jöhetnek a szerbek, akik ellen a csoport első helye is tét lesz.