Emlékek csecsemőkorból? Nem lehetetlen!

zzs – 2014.07.10.

Sajnos memóriánkból az emlékeink kitörlődnek csecsemő és kisgyermekkorunkból. Néha egy-egy foszlány emlék felderenghet, de már léteznek módszerek, amik segítségünkre lehetnek ezeknek a képzeletbeli relikviáknak a tudatosításában.

 

A tudományos álláspont szerint a hipnózis, holotrópikus légzés és egyes meditációs technikák sikeresen visszahozzák régi emlékeinket. A „felejtés–jelenség”, amitől ez az állapot létrejön tudatunkban, tulajdonképpen az új idegsejtek keletkezésével hozható összefüggésbe. Az új neuronok, mint a pókháló behálózzák a meglévő idegsejtek nyúlványait.

 

baba

 

“Talán jobb is hogy egyes emlékek így kitörlődnek és azokra a dolgokra, amik nem igazán fontosak nem emlékszünk. A felejtés nem feltétlenül rossz dolog“ – állítja JosselynSheena (HospitalforSickChildren-Toronto)

Az emberi agy információtároló egysége a hipocampus, ami olyan, mint egy számítógép. Ugyanúgy, mint a mesterséges masina, ez is időnként megáll és frissíti magát, így létrehozva a neurogenézist. Ezek a felfedezések az idegtudományban is új aspektusokat kreálnak, hiszen az új neuronok keletkezésének oka, nem az új élmények rögzítéséhez szükséges, hanem a régi emlékek törléséhez! Gondolatébresztőnek mindenesetre érdekes fogás.

 

forrás: www.filantropikum.com

 
[facebook_like_button]

Szólj hozzá!