Paraszupersztár: ötvennégyen az elődöntőben

 

2014.07.07.

Több mint négyszázan jelentkeztek a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége (MEOSZ) által meghirdetett Paraszupersztár tehetségkutató versenyre. A beérkezett bemutatkozó anyagok alapján a szakmai zsűri 54 előadó-művészeti produkciót tartott érettnek a további megmérettetésre, ennyien jutottak tovább az elődöntőbe.

 

A Paraszupersztár a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége (MEOSZ) indított kulturális tehetségkutató verseny fogyatékos embereknek.
A megmérettetés célja, hogy megtalálja azokat a speciális tehetségeket, akik eddig nem tudták megmutatni magukat a szélesebb nyilvánosságnak. A legjobbakat egy tehetséggondozó programban segítik majd kulturális, művészeti pályájukon.

 

 

A rendezvény ötletgazdái Farkas Bálint színművész, Bálint Emese színész, énekes, harmonika művész és Monspart Sarolta tájfutó világbajnok.
A legfrissebb hírek szerint a legtöbben ének és hangszeres zene kategóriában jutottak tovább, ezt követi a próza- és versmondás, valamint a tánc és az egyéb kategória. Színjátszásra mindössze négy nevezés érkezett, közülük nincs továbbjutó.

Az előválogatást végző szakmai zsűri tagjai: Bálint Emese színész, énekes, harmonika-művész, Farkas Bálint színész, Gaudy Babette artista- és pantomim művész, képző- és iparművész, Papp János színművész, Pozsgai Zoltán Artisjus-díjas zongoraművész.

Az elődöntősök létszámát és lakóhelyük szerinti területi eloszlását figyelembe véve a szervezőbizottság úgy döntött, hogy – a korábban tervezett több területi elődöntő helyett – egy elődöntőt szervez, amit október 2-án Budapesten rendeznek meg, az Angyalföldi József Attila Művelődési Központban.

 

 

Az alkotóművészeti kategóriákba beérkező legjobb alkotásokat és a nyerteseket a tehetségkutatót lezáró, december ötödikei országos döntőn mutatjuk be.

A MEOSZ azért is tartja fontosnak a versenyt, mert az a fogyatékos emberek tehetségére, rendkívüli képességeire irányíthatja a figyelmet, ami segíti el- és befogadásukat, és elősegítheti e hátrányos helyzetű csoport társadalmi integrációját, ami sajnos még napjainkra sem vált általánossá.

 

Forrás: www.meosz.hu

 
[facebook_like_button]

Szólj hozzá!