zzs – 2014.07.30.
A migrén valódi hátterét még mindig csak találgatják a szakértők. Rengeteg embernek keseríti meg az életét a visszatérő, elviselhetetlen fejfájás, ami váratlanul tör elő és kevés hatékony kezelési eljárással lehet rajta segíteni. Pontokba szedtük, mi állhat a hátterében.
1. Krónikus gyomorhurut, glutén érzékenység
Tulajdonképpen itt egy autoimmun betegségről beszélünk, amit a gluténérzékenység okoz. A betegség tünetei: hasi fájdalom, hányás, hasmenés. Ezek a tünetek természetesen kihatnak az idegrendszerre is, ami migrénhez, depresszióhoz és ideggyengeséghez vezethet.
2. Magnéziumhiány
A magnézium fontos a stressz kezelése szempontjából szervezetünknek, ezért naponta kellene pótolnunk valamilyen kiegészítővel. A magnéziumhiány ötven százalékkal növelheti a migrén kialakulását, illetve újbóli előfordulását. A napi magnézium bevitel ebben az esetben 250-500 miligramm.
3. Állkapocskattogás
Sok esetben a bölcsességfog növekedésével együtt jár, hogy az állkapcsunkat és a koponyánkat összekötő ízületünk elmozdul. Ennek eredménye az állkapocskattogás. Ha nem fordulunk mihamarabb fogorvosunkhoz, akkor ez is előidézhet migrénes fejfájást. A probléma általában a bölcsességfog kihúzásával azonnal megszűnik.
4. Penészmérgezés
Egyes tapasztalatok alapján a migrén hátterében penészgomba által okozott megbetegedés is állhat. A penész rettenetes pusztításokat tud végezni gyakorlatilag mindegyik sejtünkön.
5. Pajzsmirigy problémák
Mindegy, hogy a pajzsmirigy túl vagy alul működik, minden esetben okozhat fejfájást. A pajzsmirigy alulműködés esetén tapasztalhatunk fokozott fáradtságot, száraz bőrt, vagy hajhullást. Túltengés esetén pedig heves szívdobogás, idegességet.
forrás: www.filantropikum.com
[facebook_like_button]
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
Újabb dizájner drogokat listáztak
Kínában szedi legtöbb áldozatát a hepatitisz
Divat-diéták: gyerekeknek nem ajánlott a szélsőséges étrend